Skip to content Skip to footer

Stomatologia estetyczna. Czy tylko dla urody?

Szeroki uśmiech może być częścią naszego wizerunku i wyglądu. Między innymi stąd dbałość o ich wygląd i jak najbielszy odcień zębów. Stąd również pochodzi tak wiele pomysłów na zabiegi stomatologii estetycznej. Choć priorytetem oczywiście powinno być zdecydowanie bardziej zdrowie i profilaktyczne leczenia zębów.

Stomatologia estetyczna. Na czym polega?

Stomatologia estetyczna jak sama nazwa wskazuje będzie się przede wszystkim skupiała na wyglądzie zębów. Ale czy na pewno? Najpopularniejszymi zabiegami tego rodzaju w stomatologii są przede wszystkim wybielanie, piaskowanie, licówki. Choć są to zabiegi skupiające swoja uwagę na estetyce to maja one tez inne zadanie. Dobrze wyglądające zęby potrafią zwiększyć pewność siebie, co wpływa na nastrój osoby po takim zabiegu, a to jest przecież w życiu bardzo ważne. Po niektórych zabiegach poprawia się również zgryz. Nie zawsze chodzi tylko o kolor zębów. Dla zębów bardzo zniszczonych i martwych w wyniku leczenia kanałowego są inne rozwiązania.

Zęby zniszczone i martwe. Jakie rozwiązania?

Porcelanowe koronki zęby mogą być nie tylko rozwiązaniem estetycznym, lecz również pomagającym. Zniszczone zęby wymagają zastosowania zabiegów, dzięki którym zgryz będzie odpowiedni. Koronki zęby stosuje sie również w przypadku zębów krzywych oraz trwale przebarwionych. Mają zastosowanie również na implantach. Jeżeli ktoś stracił zęby może pomyśleć o takim rozwiązaniu. W jego wyniku powstają niemalże zęby porcelanowe. Zęby porcelanowe, które są trwałe i mocne, dobrze wyglądają, ale i oczywiście służą pomocą podczas jedzenia.

Utracone zęby? Czy tylko implanty są rozwiązaniem?

Dzisiejsza medycyna ma wiele alternatywnych rozwiązań. Najlepiej warto doradzić się własnego stomatologa i wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie. Tymczasem zamiast implantów można pomyśleć o mostach porcelanowych. Mosty porcelanowe, które mogą zastąpić utracony ząb. Nie opierają się one na dziąśle. Łączą ze sobą dwie korony zębów i zastępują utracony ząb. Zęby własne stanowią w takim przypadku filar. Mosty porcelanowe są gwarancją komfortu żucia oraz zapewniają odpowiednią estetykę. Jest to dobre wyjście dla osób, które posiadają własne zęby.

Dzięki zastosowaniu zabiegów takich jak koronki czy zęby porcelanowe możemy czuć się komfortowo. Dlaczego? Niestety wysuwane protezy są bardzo nie wygodne i kojarzą się ze starością. Dzięki opisywanym zabiegom można czuć się wciąż zdrowo i młodo.