Skip to content Skip to footer

Rodzinne wakacje w Ustroniu

Ustroń to malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie śląskim, nieopodal przygranicznego Cieszyna. Jeśli zastanawiamy się nad niedrogimi wakacjami z rodziną, to w miejscowości Ustroń noclegi tanie nie powinny być kłopotliwe, gdyż miasto posiada rozbudowaną bazę noclegową, a oprócz tego wiele miejsc wartych zobaczenia.

Atrakcje w Ustroniu.

Największą atrakcją Ustronia są oczywiście góry, które ściągają tu co roku wielu turystów. Miejscowość ta może być świetną bazą wypadową, jeśli chcemy zdobyć szczyty takie jak Równica, Czantoria i Orłowa, ponieważ z miasta prowadzi na nie wiele oznakowanych szlaków turystycznych. Miasto posiada również dużą ilość szlaków spacerowych oraz tras rowerowych.Zimą, amatorzy białego szaleństwa, mogą korzystać z trzech głównych ośrodków narciarskich z wyciągami o nazwach: Kolej Linowa Czantoria, Kolej Linowa Palenica oraz Ośrodek Poniwiec Mała Czantoria w Ustroniu.

Są to w pełni wyposażone i sprawne ośrodki, popularne wśród szerokiej rzeszy narciarzy.Chociaż w miejscowości Ustroń pensjonaty i hotele zdają się znajdować na pierwszym planie, to jako miasteczko założone w XIV wieku, posiada ona również zabytki i inne ciekawe obiekty do zwiedzenia. Do atrakcji tych na pewno możemy zaliczyć zabytki takie jak osiemnastowieczny Kościół p.w. Św. Klemensa, Muzeum Regionalne „Stara Zagroda” czy karczmę z końca XVIII wieku. Innymi ciekawymi obiektami są Leśny Park Niespodzianek, Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym czy Park Linowy na Równicy.

Noclegi w Ustroniu

Jak już wspomnieliśmy w miasteczku Ustroń noclegi tanie powinniśmy znaleźć bez większego kłopotu, ważne by nie zostawiać poszukiwań na ostatnią chwilę, szczególnie w okresie wakacyjnym i zimowym.Ceny za noclegi zaczynają się już od około 20 złotych od osoby, a średnia cena to około 50 złotych od osoby w kwaterach i pensjonatach. W mieście ustroń pensjonaty oferują noclegi z wyżywieniem lub bez, a w pokojach standardem jest telewizor i osobna łazienka. Często jest też możliwość urządzenia grilla lub ogniska na podwórkach, na których znajdują się też place zabaw, co jest szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi.Inną, ciekawą opcją na noclegi w Ustroniu jest wynajęcie całego domku letniskowego. Propozycja ta pozwala na większą swobodę, tym bardziej że w takich domkach najczęściej znajdują się umeblowane kuchnie. Ceny za domki zaczynają się od około 180 złotych za dobę.