Skip to content Skip to footer

Rodem z lat 80.

Dzisiaj powoli wracamy do mody panującej dawniej. Zakładamy rozkloszowane sukienki do kolan, koszule z wzorami w kwiaty a na głowie…A na głowie mamy coraz częściej niesamowitą fryzurę. Odchodzimy od ulizanych końskich ogonów, gładkich koków czy też wielkich loków na rzecz drobnych fal, które modne były w latach 80. Jak uzyskać taką fryzurę?

Karbownica do włosów

Otrzymanie takiej oryginalnej fryzury nie będzie trudne. Aby jednak proces ten przebiegał szybko i sprawnie potrzebujemy wysokiej jakościowo karbownicy do włosów. Co to jest za urządzenie?

Karbownica do włosów jest bardzo podobna do klasycznej prostownicy, znanej praktycznie każdej kobiecie. Jedyną różnicą jest kształt płytek znajdujących się na ramionach obydwu urządzeń. W prostownicy są one płaskie i gładkie, w karbownicy zaś- pofałdowane.

Fryzura na medal

Co jednak trzeba zrobić z taką karbownicą do włosów? Jak ją włączyć i jak się nią posługiwać, aby uzyskać zamierzony efekt? Przede wszystkim należy ustawić odpowiednią temperaturę- grube, mocne, najczęściej ciemne włosy wymagają wyższej temperatury niż włosy cienkie i delikatne. dlatego tak ważne jest, aby nasza karbownica posiadała możliwość regulacji temperatury- w innym przypadku zniszczymy włosy.

Następnie dzielimy włosy na pasma, które kolejno wkładamy między płytki i przyciskamy na chwilę. Karbowanie zaczynamy od nasady i schodzimy w dół pasma. Warto tu wspomnieć, że niestety wysoka temperatura nie działa korzystnie na nasze włosy, jednak wszelkim niechcianym efektom można zapobiec używając odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.

Karbownica a zdrowe włosy

Wiele osób zatem na pewno teraz zapyta- czy warto używać karbownicy do włosów? Czy nie niszczy ona ich zbytnio? Jak to zostało wspomniane wcześniej oczywiście wysoka temperatura może działać niekorzystnie. Jednak jeśli kupimy dobrą karbownicę do włosów i będziemy je odpowiednio karbować, nic się nie powinno złego wydarzyć.

A co to znaczy dobra karbownica? Otóż płytki muszą być ceramiczne albo turmalinowe. Dodatkowo karbownica musi mieć możliwość regulacji temperatury. Co więcej- warto podczas zakupu spojrzeć na opinie pozostałych użytkowniczek danego sprzętu. Może się bowiem okazać, że z pozoru świetna karbownica będzie miała niewygodny uchwyt, będzie się psuć albo też będzie mieć za krótki kabel, przez co karbowanie będzie nieporęczne, a pokarbowane w takich warunkach włosy nie tylko nie będą wyglądać ładnie, ale też będą się niszczyć.

Artykuł powstał we współpracy z Cooks Store