Skip to content Skip to footer

Poduszki antyalergiczne i hipoalergiczne

Ze względu na zwiększającą się ciągle liczbę alergików, zwiększa się też produkcja specjalistycznych poduszek. Jest to poniekąd ułatwienie, bo nie trzeba szukać specjalistycznych sklepów, poduszki antyalergiczne i hipoalergiczne są dostępnie w prawie każdym sklepie.

Dla kogo poduszki?

Poduszki hipoalergiczne, to poduszki wykonane z odpowiednich materiałów, które nie pozwalają na rozwój roztoczy, grzybów oraz pleśni. Są to więc poduszki dla osób z bardzo słabą alergią oraz dla osób bez alergii, które chcą poprawić komfort swojego życia. Takie poduszki można a nawet warto stosować profilaktycznie, są one dostępnie w prawie każdym sklepie,a dodatkowo warto zakupić kołdrę do zestawu. Poduszki antyalergiczne są stworzone z myślą o zaawansowanych alergikach, którzy dodatkowo przyjmują leki aby móc w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Takie poduszki są wykonane z odpowiedniego materiału, który aktywnie zwalcza roztocza i inne pyłki, które wywołują reakcje alergiczną. Jest więc spora różnica, o której każdy alergik powinien wiedzieć, by móc prawidłowo dobrać dla siebie poduszkę. Coraz więcej osób, które nie mają alergii, korzystają z poduszek hipoalergicznych.

Poduszki dla dzieci

Niestety alergia nie wybiera i dotyczy ona również dzieci. Łzawienie oczu, katar sienny czy też lekka wysypka, to dla dzieci bardzo uciążliwe dolegliwości i mają one znaczny wpływ na ich samopoczucie. Aby ułatwić życie swoim pociechom, rodzice zakupują im specjalne poduszki. Poduszki antyalergiczne dla dzieci, to świetne rozwiązanie na początek walki z alergią. W czasie snu dziecko może spokojnie odpocząć od codziennych zmagań z pyłkami. Poduszki dla dzieci nie różnią się prawie niczym od poduszek dla dorosłych. Są one wykonane na tej samej zasadzie, dodatkowo warto wspomnieć, że nie posiadają naturalnego wypełnienia. Oznacza to, że we wnętrzu poduszki nie znajduje się pierze kaczki lub inne, które mogłyby wywołać reakcje alergiczne. Dodatkowo producenci oferują poduszki w różnych kształtach, kolorach i wielkościach. Dostępne są również poduszki antyalergiczne dla niemowląt. Nic nie wskazuje na to by poduszki hipoalergiczne i antyalergiczne miały zniknąć z rynku sprzedaży. Niestety liczba alergików nie maleje. Dobra wiadomością jest fakt iż ceny takich poduszek nie są ogromne, cena poduszki to czasami mniej niż sto złotych.