Pilnik do paznokci to nieodłączny element znajdujący się w kosmetyczce każdej kobiety. Czy myślałaś kiedyś nad tym jakie są rodzaje pilników do paznokci? W tym artykule przedstawimy także ich właściwości, wady, zalety oraz zastosowanie.
Rodzaje pilników do paznokci.
To, jaki pilnik do paznokci wybierzemy zależy od wymagań naszej płytki paznokcia. Jednym z bardziej rozpowszechnionych i tańszych zamienników są pilniki papierowe. Bardzo często są rekomendowane przez salony i manicurzystów. Wykorzystuje się go do piłowania płytki, ale także do innych technik przedłużania paznokci. Jego nazwa wzięła się z tego, że cierna strona jest przystosowana do przyklejania opiłków. Ich wygoda znacząco wpływa na pracę, z tego względu są tak często wybierane przez manicurzystki. Można także wyróżnić pilniki drewniane, szklane, polerki oraz piaskowe.
Jakie są kształty pilników?
Wiele firm posiada w swojej ofercie duży wybór kształtów, od bardzo prostych po cienkie, szerokie, w kształcie półksiężyca bądź elipsy. Przede wszystkim pilnik musi być dobrany do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Kształt prosty należy do uniwersalnego rodzaju pilnika. Jego ogromną zaletą jest wielozadaniowość. Znajduje zastosowanie w skracaniu paznokcia oraz formowaniu kształtu. Pilnik półksiężycowy posiada część prostą a drugą zaokrągloną. Jaki pilnik do paznokci jest najwygodniejszy? W kształcie elipsy, który można obracać we wszystkie strony, dzięki czemu wykorzystuje się całą ścierającą stronę pilnika. Można nim skrócić paznokcie, nadać dowolny kształt oraz bezpiecznie piłować okolice skórek. Na koniec został blok, jest to kostka papierowa w formie gąbki, która służy do matowienia i wygładzania płytki paznokcia. Jest bardzo użyteczna w przypadku przedłużania paznokci.
Pilniczek elektryczny do paznokci – popularna frezarka.
Elektryczny pilnik posiada rożne ukształtowanie, chociażby to z końcówką stożkową nadaje się idealnie do wyrównania skórek i zmatowienia płytki. Natomiast pilniczek elektryczny do paznokci z końcówką szpicową lub na kształt igły dobrze sprawdzi się przy zdejmowaniu ozdób oraz ścieraniu akrylu. Każda freza różni się ziarnistością. W przypadku likwidowania skórek najlepiej sprawdzą się drobnoziarniste, natomiast frezy gruboziarniste wykorzystuje się do tipsów akrylowych i żelowych. Warto pamiętać o tym, aby po każdym użyciu zdezynfekować frezy, mimo iż z urządzenia korzystamy tylko my.