Skip to content Skip to footer

Piękne dłonie i paznokcie – jak o nie zadbać?

Dłonie nie bez powodu bywają nazywane wizytówką człowieka. Podawane na powitanie, odgrywają ważną rolę w tworzeniu pierwszego wrażenia. Jeśli są nieprzyjemne w dotyku, zaniedbane, mogą negatywnie obniżać samoocenę. Jak o nie zadbać, by zawsze dobrze się prezentowały, były schludne, estetyczne i delikatne?

Dlaczego dłonie są tak wrażliwe?

Skóra na dłoniach szczególnie szybko ulega podrażnieniom, staje się sucha, szorstka, może się czerwienić, a nawet pękać. Wszystko dlatego że jest bardzo cienka i wrażliwa, a dodatkowo dłonie są narażone na kontakt z zimnem, wilgocią, kosmetykami i detergentami, które mogą mieć działanie podrażniające.Dlatego pielęgnacja dłoni musi być bardzo regularna. Najlepiej używać delikatnych, dopasowanych do wrażliwej skóry kosmetyków oraz np. płynu do naczyń. W czasie sprzątania najlepiej zakładać ochronne rękawiczki. Skórę dłoni codziennie należy nawilżać, a od czasu do czasu warto wykonać również usuwający martwy naskórek peeling oraz nałożyć odżywczą, mocno nawilżającą skórę dłoni maskę.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja paznokci u rąk?

Dbając o dłonie, nie można zapominać o paznokciach. Brudne czy krzywo obcięte skutecznie zepsują pożądany efekt estetyczny. Trzeba więc zadbać o ich zdrowie, nie drażniąc płytki paznokcia, a w razie potrzeby nakładając na nią odżywkę witaminową. Paznokcie należy też regularnie obcinać i piłować, nadając płytce ładny kształt i wygląd. Elementem pielęgnacji paznokci u kobiet może być również manicure kolorowy. Gabinety kosmetyczne oferują dziś ogromne możliwości, a manicure jest trwały, odporny na odpryskiwanie czy zadrapania, więc nie utrudnia codziennego funkcjonowania, skutecznie upiększając dłonie i dodając kobiecie pewności siebie. Pielęgnacja dłoni i solidnie wykonany manicure to gwarancja pięknych, cieszących oko dłoni.

Dlaczego warto korzystać z oferty gabinetów manicure?

Chcąc cieszyć się zawsze pięknymi dłońmi, warto od czasu do czasu skorzystać z porady ekspertki oraz zafundować sobie profesjonalny zabieg kosmetyczny. Ten obejmuje specjalistyczną pielęgnację dłoni, której celem jest nawilżenie skóry i sprawienie, że będzie gładka, miękka i sprężysta, oraz profesjonalny manicure.pielęgnacja paznokci u rąk w gabinecie kosmetycznym to gwarancja, że płytka nie zostanie przypadkowo uszkodzona, jak to często ma miejsce w domu np. przy usuwaniu skórek. Paznokcie będą miały ładny kształt, zostaną wypolerowane, a na życzenie klientki pokryte lakierem w dowolnym kolorze.