Skip to content Skip to footer

Piękna twarz – efekt wart zachodu

Nastoletni okres buntu naszego ciała, to czas ciężki dla każdego młodego człowieka. Co jednak, jeśli minęliśmy już dwudziestkę, trzydziestkę a pewne problemy nie chcą zniknąć?

Burza w szklance wody, która nie mija

Prawie każdy nastolatek z problemami ze skórą, powtarzał sobie że „to kiedyś minie”. Niestety, niektórzy z nich nie są takimi szczęściarzami i ich skóra oraz poziom hormonów nigdy nie osiągnął idealnego stanu. Efektem są zmiany skórne, wypryski lub trądzik, który wymaga specjalnego traktowania. Skuteczne wyleczenie trądziku wymaga często fachowej pomocy oraz wyrzeczeń ze strony pacjenta.

Na start warto zadbać o prawidłową dietę, bo to ona może mieć kluczowy wpływ na zmiany w obrębie twarzy. Mniej wysoko przetworzonych produktów, a więcej warzyw i owoców, może spowodować oczyszczenie organizmu i uwolnienie go z toksyn, objawiających się wypryskami.

Kiedy trzeba jednak fachowca…

Jeżeli dieta to zdecydowanie za mało, warto skorzystać z pomocy lekarza lub gabinetu medycyny estetycznej. Lekarz z pewnością zleci badania hormonalne, aby wykluczyć równe choroby, których objawem mogą być zmiany trądzikowe. Następnie przejdzie do ustalania kuracji, która często będzie obejmować m.in. kontrolowane poziomu hormonów oraz odpowiednie działanie lekami. Terapia często oparta jest na współpracy endokrynologa i dermatologa, którzy wspólnie dopracują skuteczny system leczenia trądziku.

Gabinet medycyny estetycznej to druga opcja na pozbycie się problemu. Leczenie trądziku z pomocą profesjonalnej kosmetyczki będzie polegało przede wszystkim na oczyszczaniu zmienionych miejsc. Specjalistka dobierze odpowiednie zabiegi, które pozwolą na usuniecie nadmiaru sebum z głębokich warstw skóry i zabezpieczenie jej przed działaniem czynników zewnętrznych. Kosmetyczka wskaże pacjentom też techniki i metody codziennej pielęgnacji podrażnionej skóry, aby mogli samodzielnie dbać o jej dobry wygląd. Zabiegi kosmetyczne to też przyjemny sposób na relaks.

Leczenie plus pielęgnacja

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest połączenie metod leczenia trądziku – farmakologicznej i kosmetycznej. Aby uniknąć zbędnego dyskomfortu, warto też popracować nad samoakceptacją – w końcu wszyscy jesteśmy piękni tacy, jakimi nas stworzono!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki