Skip to content Skip to footer

Pamiątka chrztu dla chłopca – co wybrać?

Chrzest to symboliczny moment włączenia do chrześcijańskiej wspólnoty, ale i pierwsza ważna uroczystość maluszka. Warto zadbać o jej wyjątkową oprawę, przygotowując nietuzinkowy upominek – najlepiej taki, który stanie się pamiątką na lata. Co podarować na chrzest chłopcu?

Uroczystość chrztu świętego a powitanie nowego członka rodziny

Pojawiające się w rodzinie dziecko to ogromna radość dla jego bliskich. Często pierwszą okazją, by poznać malucha, jest chrzest. To ceremonia religijna, ale także wyjątkowa, zapadająca w pamięć uroczystość w rodzinnym gronie.

Jak powitać nowego członka rodziny? Po pierwsze, warto przygotować kartkę z życzeniami. Ta sprawi przyjemność rodzicom i stanie się pamiątką dla dziecka, które po latach będzie mogło odczytać ciepłe słowa od bliskich. Miłym gestem będzie również przemyślany upominek.

Co kupić dziecku z okazji chrztu świętego?

Wybór prezentu na chrzest to nie lada wyzwanie. Młodzi rodzice są świeżo po skompletowaniu wyprawki, zwykle nie potrzebują więc kolejnych ubranek czy zabawek. Znacznie lepszym pomysłem na upominek z okazji chrztu świętego jest unikatowa pamiątka. Ta wyciągnięta po latach pozwoli obdarowanemu poczuć atmosferę jego pierwszej, rodzinnej uroczystości.

Wiele sklepów oferuje piękne, personalizowane pamiątki chrztu dla chłopca i dla dziewczynki. To grawerowane tabliczki, medaliki, skrzyneczki i inne cieszące oko drobiazgi. Najlepszym prezentem będzie ten od serca, wybrany specjalnie z myślą o nowym członku rodziny.

Pamiątki chrztu dla chłopca – co wybrać, gdzie kupić?

Jeśli chodzi o pamiątkę chrztu dla chłopca, decyzja z początku może wydawać się trudna. Dziewczynki najczęściej obdarowuje się biżuterią czy pamiątkową lalą z wyszytym imieniem dziecka. Co podarować chłopcu?

Największy wybór nietuzinkowych pamiątek chrztu dla chłopca oferują sklepy z personalizowanymi upominkami na różne okazje. W ich ofercie można znaleźć chociażby ozdobne, posrebrzane karuzele, pamiątkowe figurki-skarbonki, produkowane na zamówienie pudełka na wspomnienia czy elegancką łyżeczkę albo obrazek z grawerem, np. z imieniem dziecka i datą chrztu. Pamiątką dla chłopca może być także łańcuszek z krzyżykiem czy pięknie wydana Biblia dla dzieci.

Pamiątki chrztu dla chłopca dostępne są w ofercie Grawernia.pl.