Skip to content Skip to footer

O co dbać, kupując ubrania na jesień?

Każda kobieta chce być modna i piękne wyglądać o każdej porze roku. Duże znaczenie zaś ma tutaj dobrze dobrany strój. W co szczególnie warto inwestować jesienią? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

1) komfort termiczny

Przede wszystkim kupowany strój powinien zapewniać nam pełen komfort termiczny. Wiadomo – jesień najczęściej oznacza deszcze, wiatry. W związku z tym odzież damska na jesień produkowana jest też z nieco innego rodzaju materiałów.

Trzeba tu szczególnie spojrzeć na to, czy odzież damska na jesień, jaką kupujemy na pewno wykonana jest z materiału, który tak łatwo nie będzie przepuszczał wiatru ani deszczu. Szczególnie warto tu wspomnieć o dżinsach – nie stanowią one najlepszego rozwiązania na deszczowy dzień, szczególnie już, jeśli mają szerokie nogawki.

2) odpowiedni krój

No właśnie – warto tu zaznaczyć, że zasadniczo to jesienią noszone są nieco bardziej eleganckie ubrania. Odzież damska jesienna charakteryzuje się bowiem, jak już zostało to wspomniane wcześniej, innymi materiałami, ale także również innymi krojami.

Mówiąc o spodniach, dominują tutaj cygaretki czy spodnie z wiązaniem w talii typu paper bag. Dalej mówiąc o spódnicach to przede wszystkim doskonale prezentują się dłuższe spódnice plisowane czy spódnice na kole. Generalnie jednak – krój jest naprawdę istotną sprawą.

3) wysoką jakość

O ile na lato w zasadzie spokojnie można zainwestować w ubrania nieco gorszej jakości z to jednak zdecydowanie nie można tego robić zimą. Z jakiego powodu? Otóż obuwie i odzież damska jesienna muszą być przystosowane do różnych warunków pogodowych.

Przykładowo, jeśli kupimy kiepskiej jakości buty, to niestety bardzo szybko jesienią się będą one niszczyły. Co więcej, takie obuwie słabej jakości będzie miało to do siebie, że będzie przemakać i będziemy w nim bardzo marznąć – zdecydowanie nie warto!

4) kolorowo czy nostalgicznie?

Na koniec warto jeszcze zadać sobie pytanie, czy na jesień lepiej jest nosić kolorowe barwy czy też może wtopić się w jesienny krajobraz i zainwestować w coś bardziej stonowanego? Tu już każdy sam musi podjąć taką decyzję. Warto wybrać rozwiązanie pośrednie, a mianowicie zakupić całość stylizacji w stosowanych, łagodnych barwach, zaś jeden element bardziej wyrazisty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko