Skip to content Skip to footer

Na czym polegają wczasy odchudzające w górach?

Ostatnio wśród rozmaitych turnusów prozdrowotnych pojawiło się coś nowego, czyli wczasy odchudzające w górach. Dla wielu osób okażą się one bardzo dobrym sposobem na spędzenie urlopu, pozwalającym na zadbanie o sylwetkę i tym samym o całe zdrowie.

Kto powinien skorzystać z takich wczasów?

Są one kierowane głównie do tych osób, które już od lat podejmują nieudolne próby odchudzania, a dalej nie uzyskały optymalnej dla ich wzrostu i wieku masy ciała. Wczasy odchudzające nie koncentrują się jednak wyłącznie na samym wyszczuplaniu. Dzięki nim pacjenci odczuwają efekt ogólnego usprawnienia. Już po tygodniowych wakacjach tego rodzaju czują się znacznie lepiej.

Górski klimat, wyjątkowo zdrowy dla organizmu, może też okazać się wyraźną pomocą w leczeniu innych schorzeń. Pomoże on osobom zmagającym się z różnymi chorobami skórnymi, ale też i tym, które cierpią na zespół chronicznego zmęczenia i na co dzień narzekają na brak energii.

Czy na takich wczasach naprawdę można schudnąć?

Tak, bo mimo wszystko dalej jest to główny cel wczasów odchudzających w górach. Połączenie zdrowej diety z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi i wspomagającymi to wszystko zabiegami po prostu musi przynieść wyraźne rezultaty. Takie wczasy mogą okazać się idealnym początkiem nowego i zdrowszego życia.

A w górach redukcja masy ciała przebiega znacznie szybciej i sprawniej niżeli w „normalnych” warunkach. Już sam klimat natury sprawia, że człowiek zyskuje siłę i ochotę na więcej – jego ciało samo zaczyna domagać się dodatkowej porcji ruchu. A ćwiczenia są idealnym narzędziem do przepalania kalorii. Dieta odchudzająca zawsze musi się z nimi łączyć.

Kto nie powinien skorzystać z takich wczasów?

Mimo wszystkich zalet wczasy odchudzające w górach nie będą idealnym rozwiązaniem dla każdego. Kontakt z rozmaitymi bodźcami i ciśnieniem panującym w wyższych partiach gór może okazać się zbyt dużym szokiem dla wymęczonego i chorego organizmu.

Tego typu wczasów, odbywających się w górach, nie poleca się głównie osobom zmagającym się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, czyli cierpiącym na nadciśnienie bądź chorobę wieńcową. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe warto po prostu skonsultować się ze swoim lekarzem i powiedzieć mu o swoich planach, prosząc o radę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.