Skip to content Skip to footer

Moda bieliźniana

Bielizna damska przez setki lat ulegała zmianom i trendom w modzie. Początki jej historii sięgają czasów starożytnych, kiedy to Egipcjanki nosiły drugą spełniającą funkcje bieliźniane tunikę, natomiast Rzymianki i Greczynki by uwydatnić swoje wdzięki owijały biust pasami tkaniny. Bielizna damska przypominająca współczesną formę pojawiła się po I wojnie światowej.

Bielizna damska – krótka historia

Najciekawszą, zdaje się, historię ma bielizna skrywająca dolne partie ciała. Oprócz mody, wpływ na wygląd miał…kościół. Najpierw nakazywał noszenie pasu cnoty, a następnie interweniował w sprawie calzoni – majtek z nogawkami do kolan. Przez lata kobiety nosiły, w różnych celach np. sprzątaczki, by chronić się przed przeciągami, pantalony. Miały one różne fasony i były szyte z różnych materiałów w zależności od regionu Europy i statusu społecznego. Największy wpływ na coraz krótsze majtki miały tancerki, a po wspomnianej wcześniej wojnie – moda na coraz krótsze sukienki. Z upływem czasu trendy przynosiły coraz śmielsze kształty majtek – lata siedemdziesiąte przyniosły biodrówki, lata osiemdziesiąte sloggi, w latach dziewięćdziesiątych triumf przeżywały stringi, natomiast dziś mamy prawdziwy wysyp różnych fasonów i kolorów. Właściwy wybór bielizny pozwoli poczuć się swobodnie i jednocześnie pewnie siebie. Każdy chyba wie, że źle dobrane majtki potrafią zepsuć całą kreację.

Figi bielizna

Figi majtki to bez wątpienia najwygodniejszy model. Bywają sytuacje, że trzeba założyć stringi czy inny model majtek, ale nie są to modele wybierane do codziennego noszenia. Komfort noszenia fig majtek doceni każda kobieta w każdym wieku, ponieważ są zabudowane i zasłaniają prawie całe pośladki. Figi damskie występują w wielu wersjach tj. sportowej, koronkowej czy bardziej wyszukanej np. z wiązaniem na pupie. Figi z wysoką zabudową są idealne dla kobiet pragnących ukryć niedoskonałości np. wystający brzuch czy niezadowalający kształt pośladków (niektóre figi damskie zawierają specjalnie wyprofilowaną, lekką piankę idealnie odzwierciedlającą kobiecą pupę. Ich lekki krój pomoże także uwydatnić zalety sylwetki. Figi szyje się z różnych materiałów, zatem można wybrać wersję codzienną i taką wieczorową.

Za uniwersalność, za komfort noszenia, za to, że wybierając ten model wcale nie traci się seksapilu – za to właśnie od lat kobiety kochają figi majtki.