Skip to content Skip to footer

Lampy pokojowe – lampykemar nie tylko jako żyrandole

Najczęściej w pokojach jako główne źródło światła pojawiają się żyrandole. Jednak w pokojach dziecięcych i w pokojach o mniejszej powierzchni lepszym rozwiązaniem jest wybór lampy pokojowej, która będzie lampą wiszącą o pojedynczym kloszu.

Najważniejsze trendy w lampach pokojowych


O tym, jak bardzo zróżnicowane są oczekiwania klientów względem pokojowych lampy, mogą świadczyć lampy pokojowe – lampykemar, które są dostępne zarówno jako klasyczne żyrandole wiszące, lampy z kilkoma kloszami na różne źródła światła, jak i lampy pojedyncze. Klasyczne żyrandole zmieniają nieco swoją formę. Oprócz żyrandoli z kilkoma kloszami pojawiają się lampy z jednym obszernym kloszem, pod którym znajduje się kilka źródeł światła. Takie lampy najczęściej dodatkowo zaskakują swoją kolorystyką, która odbiega od klasycznego połączenia metalowej konstrukcji ze szklanym kloszem w stonowanym kolorze. W pokojowych lampach mogą się pojawiać pojedyncze akcenty kolorystyczne, które podkreślają styl lampy. Bardzo często lampy pokojowe wykorzystują również kryształy i szkło witrażowe, które wykorzystywane są do tworzenia oryginalnych kloszy.

Prosta konstrukcja czy efektowne zdobienia


Charakterystyczne dla klasycznych żyrandoli proste ramy stają się jeszcze prostsze w swojej konstrukcji. Takie rozwiązania są dosyć charakterystyczne dla nowoczesnych lamp wiszących, w których przeważają proste kształty, zarówno całej konstrukcji, jak i klosza. Z drugiej strony pojawia się tendencja do korzystania z niezwykle efektownych ramion, które mogą być dodatkowo zdobione elementami z metalu. Najczęściej takie misterne kompozycje lampy pokojowe – lampykemar wykorzystują do tworzenia lamp witrażowych oraz lamp z bardzo charakterystycznymi kloszami. Metalowa konstrukcja, którą można rozpoznać na lampie, przypomina bukiet kwiatów, podkreślony dodatkowo przez nawiązujące do głównego zamysłu projektanta klosze.

Metal, kryształ, papier


Ważnym trendem w lampach pokojowych jest wykorzystywanie nowych, czasem pozornie zaskakujących, materiałów do tworzenia kloszy lampy pokojowej. Bardzo często sięga się przezroczyste szkło ozdobnie rzeźbione lub po kryształ, z których tworzy się ciekawe klosze. Na popularności zyskują klosze wykonane z papieru, bardzo często efektownie gniecionego. W tym przypadku należy jedynie pamiętać, że papierowy klosz przeznaczony jest do lamp, w których wykorzystywane są źródła światła o małej mocy oraz świetlówki energooszczędne. W wielu lampach spotyka się również klosze z wygiętego metalu, w których samo źródło światła jest umieszczone w dodatkowym, mniejszym szklanym kloszu.

Jeżeli podobał Ci się artykuł odwiedź stronę lampy pokojowe – lampykemar