Skip to content Skip to footer

Kosmetyki do włosów – po jakie warto sięgnąć?

Jak dbać o włosy, by były zdrowe, silne i piękne? Na ich kondycję na wpływ wiele czynników – od genów, przez dietę, po pielęgnację. By bujna czupryna stanowiła atut, warto zaopatrzyć się nie tylko w dobrej jakości szampon, ale także w regenerującą odżywkę czy silnie nawilżającą maskę do włosów. Jak dopasować je do potrzeb swoich włosów?

Rodzaje włosów a pielęgnacja

Nie ma uniwersalnego sposobu na piękne włosy. Każde są inne i mają inne potrzeby. Cienkie i suche mogą się puszyć, te z gęste z tendencją do przetłuszczania się – sprawiać ciągłe wrażenie oklapniętych. Włosy farbowane są zwykle zniszczone koloryzacją i potrzebują z kolei intensywnej regeneracji. Wybierając kosmetyki do włosów, trzeba zacząć zawsze od ustalenia ich rodzaju i wymagań. Producenci wypuszczają zwykle kilka linii produktów do różnego typu włosów: od suchych, przez normalne, po przetłuszczające się czy farbowane. Każda kolekcja kosmetyków została opracowane z myślą o specyficznych potrzebach danego typu włosów, by zapewnić im jak najlepszą pielęgnację i najlepszy wygląd.

Jak właściwie zaplanować pielęgnację swoich włosów?

Aby włosy były zdrowe i piękne, potrzebna jest regularna i dopasowana do ich potrzeb pielęgnacja. Włosy należy regularnie oczyszczać, stosując właściwy dla ich rodzaju szampon: skutecznie redukujący wydzielanie sebum przy włosach tłustych i bardzo delikatny, o właściwościach nawilżających przy włosach suchych czy mocno zniszczonych.To jednak nie wszystko. Włosy potrzebują także nawilżenia i odżywienia. W tej roli idealnie sprawdzą się takie kosmetyki do włosów jak odżywka i maska. Tę pierwszą należy nakładać przy każdym myciu, by ułatwić rozczesywanie, nawilżyć i zabezpieczyć końcówki. Mocno regenerującą maskę wystarczy stosować raz na tydzień czy dwa, żeby zafundować włosom prawdziwe spa.

Gdzie kupić dobrej jakości kosmetyki do włosów?

Poszukując skutecznie pielęgnujących kosmetyków do włosów, najlepiej zaufać sprawdzonej drogerii – czy to w najbliższej okolicy, czy oferującej sprzedaż online.Wskazówką będzie także marka. Im chętniej polecana przez inne kobiety, tym lepiej. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów różnego rodzaju, często mają one nie tylko dobry, ale i ekologiczny skład, a także są coraz ładniej opakowane.

Kosmetyki do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.