Skip to content Skip to footer

Kosmetyki do brody

Od kilu sezonów broda znów jest w modzie. Jednakże, musimy wziąć pod uwagę, że w modzie jest broda zadbana i wypielęgnowana, dlatego każdy mężczyzna, który myśli o zapuszczeniu zarostu powinien zainwestować w odpowiednie kosmetyki do brody.

Pielęgnacja zarostu

O brodę należy dbać tak jak o włosy, czyli trzeba ją myć, szczotkować, nawilżać i odżywiać. W przeciwnym razie będzie ona wyglądała nieestetycznie i z pewnością nie będzie naszą ozdobą. Do dyspozycji mężczyzn oddano ogromną liczbę kosmetyków ułatwiających codzienną pielęgnację zarostu – są to olejki, szampony, szczotki, mydła, balsamy oraz woski.

Warto wypróbować na sobie kilka różnych marek i opcji, żeby znaleźć najwłaściwszy produkt do pielęgnacji własnego zarostu. W razie jakichkolwiek wątpliwości można zapytać o radę profesjonalnego barbera, który na podstawie swojego doświadczenia dobierze odpowiednie dla nas kosmetyki do brody.

Jak często dbać o zarost?

Kolejnym krokiem po zaopatrzeniu się w odpowiedniej jakości kosmetyki do brody jest częstotliwość jej pielęgnacji. Wielu mężczyzn zastanawia się, jak często dbać o zarost. Czy powinniśmy wprowadzić tę czynność na stałe do naszej codziennej toalety czy może wystarczy wklepać olejek w zarost raz w tygodniu?

Wszystko zależy od stosowanych kosmetyków, dlatego też ciężko o jedną, właściwą odpowiedź. Przed wypróbowaniem konkretnego kosmetyku należy zapoznać się z instrukcją, szczególnie gdy dany kosmetyk stosujemy pierwszy raz. Z biegiem czasu nabierzemy wprawy w tych czynnościach i będziemy je wykonywać niejako automatycznie.

Szampon 2 w 1

Niektórzy zastanawiają się czy do pielęgnacji zarostu można używać kosmetyków do włosów. Odradzamy tego typu zabiegi, ponieważ skład takich kosmetyków jest zazwyczaj inny. Lepiej zainwestować w osobny szampon i odżywkę do włosów oraz osobne kosmetyki do brody. Mamy wtedy pewność, że zarówno włosy, jak i zarost poddane zostały odpowiednim zabiegom.

Zadbana broda to wizytówka mężczyzny, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, żeby wyglądała ona elegancko i efektownie. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji należy odwiedzić od czasu do czasu barbera, który profesjonalnie przytnie zarost i ewentualnie doradzi w kwestii dalszego dbania o naszą brodę.

Kosmetyki do brody znajdziesz na kosmetykizameryki.pl