Skip to content Skip to footer

Korekta podbródka przy użyciu nici chirurgicznych

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne najczęściej nie są w stanie powstrzymać wszystkich skutków ubocznych przemijającego czasu. Niekiedy również defekt urody, na przykład podwójny podbródek jest niezależny od wieku, jednak u osób dojrzalszych z pewnością będzie coraz bardziej widoczny. Korekta podbródka może odbyć się w małoinwazyjny sposób, przy użyciu dedykowanych nici chirurgicznych.

Nici wchłanialne skutecznie zmienią wygląd podbródka?

Zabieg przy użyciu nici to doskonała alternatywa dla operacyjnej korekty tej okolicy ciała. Wszczepienie nici w odpowiednie miejsca jest praktycznie bezbolesne, jednak na życzenie pacjenta można użyć znieczulenia miejscowego. Ogromną zaletą jest również przystępna cena zabiegu, gdyż najczęściej nie przekracza ona 3 tysięcy złotych.

Korekta podbródka przy użyciu nici to nowoczesne rozwiązanie, które przynosi spektakularne efekty. Czas trwania zabiegu jest dość krótki a użyte produkty nie wywołują reakcji alergicznych, dlatego też z zabiegu mogą skorzystać osoby z drobnymi problemami zdrowotnymi. Efekt zarysowanego podbródka jest widoczny niemal natychmiast.

Rekonwalescencja po zabiegu

Korekta podbródka przy użyciu odpowiednich produktów nie wymaga przestrzegania specjalnych zasad. Miejsce po zabiegu nie powoduje dyskomfortu oraz nie jest zaczerwienione. Podczas wykonywania zabiegu korekty podbródka nie ma konieczności zakładania szwów. W przeciwieństwie do liposukcji, która jest większą ingerencją w organizm pacjent nie musi również specjalnie pielęgnować szyi ani unikać przez dłuższy okres nadmiernego wysiłku fizycznego.

Pielęgnacja miejsca po wszczepieniu nici

Oczywiście są nieliczne wskazówki dla pacjenta, aby osiągnąć optymalny efekt. Przez kilka godzin pacjent nie powinien wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych w obszarze twarzy i szyi, a także niewskazanie jest aby przyjmować pozycję leżącą bądź nadmiernie się schylać. Pierwsze tygodnie po zabiegu to czas kiedy nici ulegają rozpuszczaniu dlatego też nie należy korzystać z sauny ani solarium. Zabieg przy użyciu nici daje zadowalające efekty również w innych obszarach, na przykład w celu podniesienia opadającej powieki, uniesienia kącików ust oraz uzyskania efektu liftingu policzków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika