Skip to content Skip to footer

Kiedy nie organizować ślubnych podziękowań dla rodziców?

Na większości wesel podziękowanie dla rodziców to wyjątkowy moment, któremu często – co oczywiste – towarzyszą łzy i inne formy wzruszenia. Niestety zdarza się, że takich podziękowań po prostu nie warto lub może raczej nie należy organizować. Jak zatem podejść do kwestii podziękowań? Kiedy mogą być one formą nietaktu wobec rodziców?

Nie wszystkim można dziękować…

Problem czasami polega na tym, że nie każde z Państwa Młodych może przeżywać radosny czas zaślubin z dwojgiem rodziców. Powodów dla których tak jest, może być naprawdę mnóstwo! Śmierć rodziców, brak kontaktu z nimi lub też skomplikowane sytuacje rodzinne, mogą sprawić, że organizacja podziękowań będzie jednym, wielkim nietaktem. Czy warto brnąć w coś, co będzie dla wszystkich dyskomfortem?

Trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, by jedno z dzieci zorganizowało podziękowania tylko dla swoich rodziców. Pewnym wyjątkiem może być tu sytuacja, gdy obydwoje już nie żyją. Jeśli jednak żyją, to segregowanie ich na lepszych i gorszych (nawet, jeśli są ku temu powody!) z pewnością nikomu nie wyjdzie na dobre. A może wręcz zaszkodzić.

Wzruszenie bierze górę. I co teraz?

Niekiedy zdarza się, że rodzice Młodej Pary po prostu nie chcą wyjść na środek sali weselnej i wzruszać się w obecności kilkudziesięciu gości. Poza tym niektóre osoby nie lubią być w centrum uwagi. Nie jest to oczywiście ich wada. Wręcz przeciwnie – mają one pełne prawo do takiego, a nie innego przeżywania radości swoich dzieci.

Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej zorganizować bardziej kameralne podziękowanie dla rodziców. Może się ono odbyć również w zaciszu ich domu. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by tak zrobić! Naturalnie znajdą się malkontenci, którzy – być może – będą obmawiać Państwa Młodych za ich powściągliwość wobec rodziców.

Podziękowania nie zawsze… od serca?

Niezależnie od tego, którą formę podziękowań wybiorą przyszli małżonkowie, to… każda będzie dobra. Oczywiście najważniejszą kwestią zawsze pozostaje to, żeby były to podziękowania od serca. Udawana radość i szczęście to uczucia, które bardzo źle się prezentują i to nie tylko przed ludźmi.

Podsumowując, podziękowanie dla rodziców może być bardzo huczne lub też kameralne. Należy przy tym pamiętać, że wybór konkretnej formy podziękowań będzie zależał przede wszystkim od preferencji rodziców i ich charakteru. Reszta rzecz jasna należy już do Państwa Młodych i zatrudnionych przez nich muzyków.

Podziękowanie dla rodziców dostępne są w ofercie Grawernia.pl.