Skip to content Skip to footer

Kiedy można zauważyć pełne efekty przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów to zabieg, który polega na przeniesieniu włosów z miejsca dawczego w miejsce biorcze. Na pełne jego rezultaty należy jednak zaczekać. Kiedy można się ich spodziewać?

Transplantacja – przeszczep włosów – metody

Kliniki prowadzące usługi transplantacji włosów mogą zaoferować swoim pacjentom różne metody zabiegowe pozwalające na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Aktualnie najbardziej popularna z nich to metoda FUE (follicular unit extraction).

Jeśli chodzi o wykonany metodą FUE przeszczep włosów rezultaty są bardzo dobre i wykazuje ona skuteczność nawet na poziomie 96 proc. Wynika to z faktu, że chirurg przeszczepia wtedy pojedyncze zespoły mieszków włosowych – w rezultacie efekty przeszczepu włosów są znacznie lepsze niż w przypadku metody polegającej na wycięciu pasa skóry!

Bezpośrednio po zabiegu przeszczepu włosów

Natychmiast po zabiegu przeszczepu włosów przeprowadzonego metodą FUE na skórze widoczne jest duże zaczerwienienie i obrzęk. Obszar biorczy dodatkowo posiada wtedy małe czerwone dziurki w miejscach wszczepienia mieszków.

Gojenie się takich skutków ubocznych zabiegu to zazwyczaj 2-3 dni. Nie występuje jednak znaczny ból – mogą pojawić się niewielkie dolegliwości, które można załagodzić środki przeciwbólowymi.

Żeby można było uzyskać jak najlepsze efekty przeszczepu włosów metodą FUE, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza:

– nie należy dotykać, drapać obszaru biorczego,
– należy spać na poduszce, która nie dotyka obszaru biorczego,
– należy chronić obszar przeszczepu przed promieniowaniem UV,
– należy dbać o odpowiednie nawilżenie obszaru dawczego.

Ostateczne efekty przeszczepu włosów widoczne po około roku

Jeśli chodzi o wykonany metodą FUE przeszczep włosów rezultaty nie są widoczne jednak od zaraz. Trzeba na nie zaczekać nawet do około roku!

Przeszczepione mieszki włosowe muszą zacząć produkować nowe włoski. Zanim jednak do tego dojdzie, minie trochę czasu. Po zabiegu takim jak przeszczep włosów efekty te poprzedzone są także utratą włosków wyrastających z przeszczepionych mieszków.

Przeprowadzony prezentowaną metodą przeszczep włosów efekty prezentuje zwykle po około 4-6 miesiącach, ale warto wskazać, że są one dość indywidualne i w większości przypadków dopiero po 12 miesiącach można ocenić całkowity wynik zabiegu.