Piękne, zadbane dłonie to najlepsza wizytówka kobiety. By pomalowane paznokcie przez wiele dni cieszyły oko i prezentowały się nienagannie, najlepiej zdecydować się na nie mający sobie równych, jeśli chodzi o trwałość, manicure hybrydowy. Na czym polega i jak zrobić go w domu? Jaka lampa do hybryd będzie najlepszym wyborem?
Czym jest manicure hybrydowy?
Manicure hybrydowy robi zawrotną karierę nie bez powodu. Jest łatwy w wykonaniu, ale przede wszystkim doskonale wygląda i jest bardzo trwały. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, które odpryskują już po kilku dniach, prawidłowo wykonany manicure hybrydowy trzyma się na paznokciach nawet do trzech tygodni. Co więcej, paznokcie mogą przez ten czas mieć kontakt z wodą, kosmetykami czy płynem do naczyń, a lakier nie zmywa się i nie odpryskuje.
Wykonanie manicure’u hybrydowego wymaga zastosowania specjalnych, światłoczułych lakierów oraz utwardzającej je lampy hybrydowej. Na przygotowane pilniczkiem paznokcie nakładana jest baza, następnie kilka cienkich warstw lakieru, a na koniec utrwalający top. Każda warstwa musi zostać utwardzona z użyciem lampy do hybryd. Czas utwardzania zależy od jakości i mocy lampy. Natychmiast po zakończeniu manicure’u można wykonywać dowolne czynności, nawet wziąć prysznic czy myć naczynia.
Lampy do hybryd – która będzie najlepsza?
Planując samodzielne wykonanie manicure’u hybrydowego, trzeba obowiązkowo zaopatrzyć się w lampę do hybryd. To sprzęt niezbędny do utwardzania lakierów hybrydowych i nadawania manicure’owi hybrydowemu charakterystycznej dla niego trwałości.Na rynku dostępne są lampy do hybryd różnego rodzaju. Najpopularniejsze są klasyczne lampy UV, których zaletą jest niska cena, minusem – długi, bo nawet 2-3 minutowy czas naświetlania każdej warstwy. Alternatywą są lampy do hybryd LED, które ze względu na zastosowane w nich żarówki LED-owe, mają większą moc, i utrwalają warstwę lakieru czy topu w zaledwie 15-30 sekund, co znacznie skraca czas wykonywania manicure’u. Wybierając lampę, trzeba zwrócić uwagę, by pochodziła od renomowanego, dysponującego odpowiednimi certyfikatami producenta. Jej plusem może być timer, który informuje, że skończył się przewidziany czas naświetlania oraz czujka, która uruchamia lampę po włożeniu dłoni i wygasza ją, po wyciągnięciu z niej rąk.