Skip to content Skip to footer

Jak nie przesadzić z ilością?

Otóż nie, tym razem nie chodzi o idealną ilość podkładu, która znakomicie wyrówna nam cerę bez tworzenia wrażenia nadmiaru. Nie chodzi też o idealną ilość cienia do powiek, czy w ogóle o doskonałą kombinację elementów makijażu. Zastanawiamy się nad czymś innym – ilością potrzebnych nam narzędzi, w tym nad jednym z bardziej niepozornych.

Skąd one się wszystkie biorą?

Jak wszystkie wiemy, gąbka do makijażu jest sprzętem który się zużywa, nic więc dziwnego że każda z nas miewa ich znaczną ilość – a to dostaniemy jedną gratis do zakupu, a to znajdzie się urocza gąbeczka w promocji, a to nie chcemy wyrzucić starej gąbki do makijażu, ze względu na wspomnienie pewnej szczególnej sytuacji, kiedy wykonany nią make-up wywarł ogromne wrażenie.

O ile przechowywanie gąbek do makijażu nie nastręcza szczególnych trudności, o tyle warto pamiętać, że żaden przedmiot nie jest wieczny, nawet jeśli nie bywa intensywnie używany. Również odpakowane gąbki do makijażu będą z czasem tracić swe właściwości – może z wyjątkiem nowoczesnych gąbek silikonowych.

Za i przeciw

Oczywiście gąbka do makijażu niejedno ma imię – występują one w rozmaitych wielkościach i kształtach, dopasowanych do konkretnych zastosowań w make-upie. Trudno byłoby się więc upierać przy minimalizmie i twierdzić, że jedna gąbka do wszystkiego jest wystarczająca.

Z drugiej strony pamiętajmy o tym, że zbytek i wykorzystywanie nadmiaru produktów już od dawna nie należą do dobrego tonu. Każda gąbka do makijażu, z której skorzystamy choćby raz staje się prędzej czy później odpadem, i to raczej nie nadającym się do recyklingu. Jest to też osobisty produkt kosmetyczny, toteż nie należy go przekazywać do dalszego użytkowania nikomu innemu.

Ile warto mieć?

Trudno tu o jednoznaczną receptę, wyrażoną cokolwiek jednak bezduszną liczbą – w końcu nasze wymagania i preferencje dotyczące makijażu, w tym użytkowanych narzędzi, są tak różne jak my same.

Pamiętajmy, by mieć na uwadze nie tylko własne potrzeby, ale również by nie przesadzać z ich ograniczaniem w imię mody – ani z ich sztucznym rozdmuchiwaniem przez tę samą lub inną modę. To uniwersalne wytyczne, którymi warto się kierować również w kwestiach znacznie ważniejszych, niż ilość posiadanych gąbeczek.

Gąbka do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.