Skip to content Skip to footer

Jak bardzo może pomóc dom opieki?

Przeniesienie starszej i niedołężnej osoby do placówki zwanej domem opieki warto rozważyć, jeśli w dotychczasowym miejscu zamieszkania jest przez większość czasu sama i nie radzi sobie z czynnościami typu zachowanie higieny osobistej, gotowanie, przyjmowanie leków czy rehabilitacja. Istnieją bardzo dobre placówki – świetnie wyposażone domy opieki mazowieckie, które zapewnią potrzebującym wsparcie przez całą dobę i nie kosztują wiele.

Jakie domy opieki Warszawa i okolice będą najbardziej pomocne?

Dużo zależy od sytuacji danej osoby, ale z reguły wybór domu opieki w mazowieckim będzie podyktowany dostępnością różnych aspektów wewnątrz placówki. Niektórzy zwracają uwagę na to, czy ktoś w placówce będzie mógł zająć się profesjonalną rehabilitacją lub czy ma doświadczenie w opiece nad osobą chorą na parkinsona lub podobną dolegliwość. Inni weryfikują w pierwszej kolejności, czy domy opieki warszawa i okolice zatrudniają lekarzy – rezydentów. Każdy aspekt jest ważny, wymaga więc sprawdzenia, nawet po znalezieniu na stronie internetowej wymaganego domu opieki, że placówka się w nim specjalizuje. Niekiedy można trafić na świetnie wyposażone domy opieki, a innym razem opis jest znacznie przejaskrawiony.

Idealny wybór

Jeśli starsze osoby mają jeszcze rodzinę, przeważnie wybierają domy opieki mazowieckie wyłącznie pod kątem kwestii jakościowych – wyposażenia, kwalifikacji personelu, dostępu do urządzeń rehabilitacyjnych itd. Gdy jednak są to ludzie samotni, bardzo często muszą decydować się na daną placówkę także pod kątem kwestii finansowych. Najdroższe są te domy opieki w Warszawie, które znajdują się w bardzo dogodnej lokalizacji i stanowią prywatną inwestycję. Wśród tańszych ofert można znaleźć takie, które przy całkiem przyzwoitej jakości wymagają comiesięcznych wpłat nieprzekraczających połowy przeciętnej emerytury. W zamian za to starsza osoba dostaje całodobową opiekę, własne łóżko w jedno- lub kilkuosobowym pokoju, niezbędne meble i przybory osobiste (rzeczy można mieć swoje, przywiezione z domu), dostęp do radia, telewizji, telefonu, internetu i swobodnych rozmów ze znajomymi. Oczywiście w wielu niedrogich domach opieki są również zatrudnieni specjaliści, którzy cały czas czuwają nad zdrowiem i samopoczuciem pacjentów. Można korzystać z ćwiczeń i rehabilitacji oraz chodzić na krótkie spacery w towarzystwie personelu.