Skip to content Skip to footer

Insta-turystyka

Media społecznościowe są istnym pożeraczem wolnego czasu, ale mało kto obecnie wyobraża sobie bez nich życie – wszakże nasze kciuki scroll’ują po ekranach smartfonów nawet po kilka godzin każdego dnia. Uzależniające jest jednak nie tylko podglądanie innych w sieci, ale także możliwość kreowania własnej internetowej osobowości.

Turystyka instagramowa.

Jako właściciele smartfonów wprost pokochaliśmy „wirtualny ekshibicjonizm” i wręcz maniakalnie dzielimy się relacjami fotograficznymi ze swojego życia. Branża turystyczna natychmiastowo wyszła naprzeciw tej modzie i obecnie powstaje masa miejsc przystosowana do „insta – wypoczynku”. Hotele w przeźroczystych bańkach, noclegi na drzewach, czy Luksusowe domki nad morzem, zyskują niesamowitą popularność w internecie.

#wakacje

Bajeczne plaże, kolorowe drinki, nieziemskie krajobrazy, a to wszystko oznaczone wspólnym hashtagiem. Żeby jednak poczuć się jak na rajskich wakacjach rodem z najpopularniejszych instagramowych kadrów nie trzeba nawet opuszczać granic Polski. Na naszym wybrzeżu także znajdziemy szerokie, czyste plaże, luksusowe domki nad morzem i dziką panoramę wokół. Natomiast zachód słońca nad Bałtykiem jest doskonałą scenerią romantycznych zdjęć, co dla inspirujących influencerów może być niezwykle istotne gdyż…

…od social mediów nie ma wakacji!

Najaktywniejsi użytkownicy mediów społecznościowych potrafią podporządkować całe swoje realne życie budowaniu wirtualnego wizerunku. Jadają zatem w modnych restauracjach, są stałymi bywalcami słynnych klubów, a na wakacje wybierają luksusowe domki nad morzem, albo w górach. Tego typu piękne i popularne miejsca nie dość, że pozwalają przyjemnie spędzić czas, to równocześnie fotorelacje z nich zachwycają internetową społeczność.

Social media mogą być źródłem niezwykłych urlopowych inspiracji. Trzeba jednak pamiętać, że na zdjęciach, które podziwiamy w sieci, zazwyczaj widzimy plażowiczów „wysmarowanych” filtrami, bynajmniej nie chroniącymi przed słońcem, a przed własną niedoskonałością w realu.