Skip to content Skip to footer

Hotele i pokoje – Sandomierz zaprasza do zwiedzania

Sandomierz jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które już za czasów Bolesława Chrobrego miało znaczenie strategiczne. Na przestrzeni stuleci miasto było ważną siedzibą królewską, ale również miejscem, gdzie odbywały się sądy szlacheckie czy gdzie się znajdowała siedziba poborców podatków. Ze względu na swoje położenie Sandomierz także współcześnie fascynuje swoją różnorodnością oraz doskonale zachowanymi zabytkami. Dlatego nocleg w Sandomierzu może być idealnym pretekstem, aby poznać miasto, które obecnie cieszy się popularnością głównie z powodu telewizyjnego serialu.

Sandomierz nie tylko śladami ojca Mateusza


Od wielu sezonów turyści, którzy przyjeżdżają do Sandomierza i wybierają tu noclegi Sandomierz poznają głównie z perspektywy ojca Mateusza. Obecnie bowiem najpopularniejsze są wycieczki śladami bohatera popularnego telewizyjnego serialu, który pomaga w rozwikłaniu kolejnych spraw o charakterze kryminalnym. Jednak Sandomierz to przede wszystkim miasto o wielowiekowej historii. Podobnie jak różne pod względem standardu pokoje Sandomierz oferuje turystom, przyjeżdżającym do miasta, tak samo zróżnicowana jest oferta turystyczna.

Zamek królewski i okolice


Najbardziej charakterystycznym zabytkiem w mieście jest zamek królewski, który był ważną siedzibą królewską. W swojej przeszłości kilkukrotnie był najeżdżany i niszczony, a w kolejnych stuleciach także rozbudowywany o kolejne obiekty, dlatego charakteryzuje się dość zróżnicowaną architekturą. Jako miejsce na noclegi Sandomierz rekomenduje jednak inne miejsca – w miejscowym zamku znajduje się jedynie siedziba Muzeum Okręgowego, nie są jednak udostępniane dla turystów pokoje Sandomierz jednak ma w swojej ofercie także pokoje w prywatnych kwaterach czy apartamenty do wynajęcia, jakie zlokalizowane są w historycznej części miasta.

Co warto obejrzeć w Sandomierzu


Nocleg w Sandomierzu można również wykorzystać jako pretekst, aby zwiedzić historyczną siedzibę królewską. Ze względu na swoje położenie Sandomierz dzieli się na lewobrzeżną część historyczną oraz prawobrzeżną część przemysłową. To właśnie dzielnice położone po lewej stronie Wisły kojarzone są z potęgą gotyckiego, a później renesansowego grodu. Na terenie miasta znajdują się liczne gotyckie kościoły oraz zabudowa mieszkalna, do dnia dzisiejszego można podziwiać jedną z najstarszych szkół średnich, jaką prowadzili jezuici.

Tekst współtworzony przez http://grillsolo.pl/.