Skip to content Skip to footer

Ernie Ball struny-najlepsza jakość na świecie!

Firmę Ernie Ball charakteryzuje długoletnia tradycja, przywiązanie do pasji oraz dbałość o klienta. Klientami są uduchowienia, wartościowi ludzie, a mianowicie artyści. Czyż można sobie wyobrazić lepsze pole do popisu? Oczywiście, że nie. Firma z takimi tradycjami odpowiada na potrzeby muzyków na całym świecie, tych, którzy profesjonalnie używają swojego talentu oraz tych, którzy dopiero raczkują w temacie.

Ernie Ball struny-tradycja i komfort

Pierwsze struny znakowane tą marką wypuszczono w 1962 roku. Był to innowacyjny zabieg, ponieważ w zestawach zamieniono strunę G na cieńszą, takie zestawy jeszcze wówczas nie były dostępne ani znane. Okazało się, że tak zrobione struny są dużo lepsze i wygodniejsze w użyciu niż wcześniejsze modele wypuszczane w świat, między innymi marki Fender. Były one swego rodzaju nowością, która odpowiedziała na potrzeby klienta. Ta firma, pochodząca z Kalifornii, jest w tym momencie czołowym producentem strun i akcesoriów na całym świecie i zdobyła uznanie wielu doświadczonych i sławnych artystów, a m.in są to: James Hetfield, Jeff Beck, Eric Clapton, Kirk Hammett, Jimmy Page, Slash, John Petrucci, Angus Young, Steve Vai, The Edge, .

Wybór dla najbardziej wymagających artystów

W swoim arsenale na dzisiaj firma ernie ball ma naprawdę dużo do zaproponowania. W ich ofercie dostępne są struny niemalże w każdym rozmiarze, zaczynając od tych najcieńszych, idąc przez nietypowe rozmiary graniczące z regularną grubością, poprzez standardowe i najgrubsze. Wachlarz rozmiarów jest doprawdy imponujący. To samo z ich przeznaczeniem i materiałami, z których są wyprodukowane. Do niedawna firma specjalizowała się w produkcji strun do basów oraz gitar elektrycznych, w tym momencie w sprzedaży pojawiły się struny do gitar akustycznych oraz ukulele, co oznacza, że posiadacze niemalże każdego instrumentu ze strunami będą się mogli zaopatrzyć w struny najwyższej jakości.

Najwyższa jakość dźwięku

Ernie Ball struny zawierają w sobie takie materiały jak: kobalt, nikiel, stal w różnych konfiguracjach. Zaprojektowane są tak, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku oraz płynnych przejść. W zależności od tego, czego oczekujemy, możemy wybrać odpowiednie struny z materiału, który nam odpowiada. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom uzyskamy najczystsze brzmienie połączone z jedwabistą miękkością strun.