Spray mop z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w polskich domach. Nie wszyscy jednak mają jeszcze świadomość dlaczego warto zdecydować się na ten produkt i z jakimi zabrudzeniami sobie poradzi.
Zastosowanie
Spray mop przeznaczony jest do mycia różnego rodzaju podłóg. Użytkownik może bez żadnego problemu umyć za pomocą tego produktu podłogi, które zostały wykonane z ceramicznych płytek, a także drewniane podłogi, do których należy zaliczyć: deski olejowane, parkiet oraz panele. Nie będzie również problemu z efektywnym umyciem podłóg kamiennych wykonanych z granitu i marmuru. Produkt usuwa także nawet najtrwalsze spowodowane przez tłuszcz. Spray mop nie pozostawia po sobie smug, jeżeli użytkownik będzie bardzo dokładnie postępował zgodnie z instrukcją.
Spray mop będzie doskonałym rozwiązaniem do mycia podłóg w takich miejscach, gdzie bardzo kłopotliwe byłoby używanie pełnego zestawu służącego do sprzątania. Doskonałym przykładem może być miejsce z większym natężeniem ruchu czy ciasne i kręte pomieszczenie np. mała łazienka.
Osoby, których celem jest podniesienie efektywności mycia podczas czyszczenia bardziej zabrudzonych podłóg, rekomendowane jest wymienienie wkładu do mopa.
Dla kogo dokładnie przeznaczony jest produkt?
Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które zajmują się sprzątaniem profesjonalnie. Spray mop będzie wtedy doskonałym uzupełnieniem narzędzi w zestawie sprzątającym. Z produktu oczywiście można także bez problemu korzystać w domu. Można będzie w ten sposób zdecydowanie szybciej czyścić podłogi nie tylko na małym, ale również większym metrażu. Ponadto liczne zalety produktu sprawiają, że jest on idealną opcją dla osób, które nie lubią myć podłóg.
Budowa oraz działanie mopa
Spray mop składa się ze zbiorniczka, stelaża, wkładu kieszeniowego oraz kija aluminiowego z ruchomą rękojeścią. Użytkownik przez naciśnięcie ruchomej rękojeści albo przycisku nożnego uruchomi aplikator, który podaje płyn czyszczący na daną przestrzeń. Rekomendowane jest mycie podłogi ruchem ósemkowym lub zetkowym. Pierwszą opcję należy stosować w przypadku, gdy podłoga nie była wcześnie zamieciona. Z kolei drugą w sytuacji, gdy została odkurzona. Polecane jest także systematyczne kontrolowanie stopnia zabrudzenia wkładu do mopa. W przypadku, gdy będzie mocno zabrudzony warto go wymienić na czystszy albo wypłukać. Z kolei brudny wkład można bez problemu oddać do prania.