Skip to content Skip to footer

Dlaczego identyfikator dla psa jest niezbędny?

Wszyscy właściciele kochający swoich pupili wiedzą, jak ważne jest zapewnienie im nie tylko zabawy, pożywienia i miłości, ale także bezpieczeństwa. Z tego względu chodzimy z psem do weterynarza, a także dbamy o to, by podczas spaceru nie zgubił się. Niezbędnym elementem, w który trzeba wyposażyć psa jest identyfikator.

Czy identyfikator dla psa to tylko ozdoba?

Ładne, kolorowe, wykonane z różnych tworzyw identyfikatory dla psów prezentują się jako piękna dekoracja smyczy, ale nie takie jest ich najważniejsze zdanie. Przede wszystkim chodzi o to, by jeżeli pies zerwie się ze smyczy lub podczas swobodnego biegania gdzieś się zagubi, można było łatwo dotrzeć do jego właściciela. Każdemu psu, który nie ma takiej adresówki, należy ją sprawić.

Niekiedy wydaje się, że jeżeli pis nigdy nie jest spuszczany ze smyczy, zaś tylko prowadzany na niej, nie ma konieczności kupowania adresówki, ale to mylne założenie. W każdej chwili pies może się czegoś przestraszyć lub pobiec za innym zwierzęciem, a wtedy jeżeli dzieje się to nagle, łatwo wypuścić smycz z dłoni. Dla bezpieczeństwa każdy pies powinien posiadać identyfikator.

Co umieścić na identyfikatorze dla psa?

Na pewno powinny się tam znaleźć dane teleadresowe właściciela. To umożliwi szybkie trafienie pupila do domu, ponieważ większość ludzi widząc adresówkę po pierwsze zorientuje się, że nie jest to pies bezpański, zaś po drugie, jeżeli już taka adresówka jest, to dla osoby, która znalazła psa nie jest zbyt wielka fatygą by zadzwonić do właściciela.

Czy umieszczać imię psa na adresówce? Oczywiście. Musi być wyraźnie wygrawerowane lub wydrukowane, by można było z pewnej odległości je dostrzec. Pies, nawet przestraszony, kiedy słyszy swoje imię staje się ufniejszy i łatwiej go złapać.

Jakiej wielkości identyfikator dla psa wybrać?

Nie może być zbyt mały, ponieważ wtedy zwyczajnie wszystkie dane mogą się nie zmieścić i należy pamiętać o tym szczególnie jeżeli pies ma długie imię lub właściciel posiada długi adres.

Z kolei za duża adresówka może być niewygodna dla psa lub zwiększać ryzyko zaczepienia się, które może nie tylko spowodować zgubienie jej,. ale jest także nieraz niebezpieczne dla samego psa. Warto więc brać pod uwagę te dwa czynniki.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl