Skip to content Skip to footer

Dieta pudełkowa – nowy sposób na skuteczne odchudzanie

Zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia stają się coraz popularniejsze. Każdy z nas chciałby dostarczać organizmowi potrzebną ilość składników mineralnych i witamin. Niestety, przeciętny Kowalski nie posiada odpowiedniej wiedzy, dzięki której byłby w stanie stworzyć pięć w pełni zbilansowanych posiłków. Z pomocą przychodzą nam firmy oferującego dietę z dowozem do domu.

Opracowanie pełnowartościowego menu, zgodnie ze sztuką opartą na zasadach zdrowego odżywiania jest niemałą sztuką. Żyjemy w czasach, gdzie przygotowywanie posiłków jest dla nas coraz trudniejsze. Żyjemy w biegu i często łatwiej nam jest zjeść szybki obiad na mieście, niż tracić w domu czas na samodzielne przygotowywanie dań.

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest rozwiązaniem dla osób, które nie mają na co dzień czasu przygotowywać posiłków. Usługa polega na tym, że każdego dnia dostajemy 5 w pełni zbilansowanych potraw opracowanych według indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego. Każda z potraw jest oddzielnie zapakowana – stąd praktyczna nazwa „dieta pudełkowa”. W ramach zamówienia dostajemy: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Menu nie jest przypadkowe. Specjalnie dobrany zespół dietetyków oraz kucharzy każdego dnia przygotowuje posiłki oparte na indywidualnych programach dietetycznych. Podstawową opcją jest standardowe menu, jednak w trosce o dobro i osobiste preferencje klienta, menu można urozmaicić dodając ryby lub zmienić je całkowicie eliminując mięso. Dieta z dowozem do domu dostępna jest formie wegetariańskiej, wegańskiej, bezglutenowej, a także uzwględniającej ewentualne alergie pokarmowe.

Dieta pudełkowa dla sportowców

Dieta z dowozem do domu jest bardzo popularna wśród sportowców. Na konstruowanie diety dla sportowców wpływa wiele czynników. Przede wszystkim ważny jest charakter uprawianej dyscypliny oraz związane z tym zapotrzebowanie kaloryczne, którego prawidłowe wyliczenie nie jest prostą sprawą. Większość firm cateringowych zajmujących się układaniem posiłków posiada w swojej ofercie menu dla osób aktywnych o podwyższonej zawartości białka oraz węglowodanów złożonych. Tylko odpowiednio skonstruowana dieta zapewnia 100% formy oraz dobre rezultaty w treningach.

Zdrowy i zbilansowany posiłek daje nam energię na cały dzień. Poprawia kondycję organizmu oraz pozwala zgubić nadprogramowe kilogramy. Idąc za popularną maksymą „jesteś tym, co jesz” warto zadbać o to, aby nasze posiłki przynosiły nam nie tylko radość z ich spożywania, ale także dostarczały odpowiednich składników odżywczych. Z pomocą cateringu dietetycznego zawartego w formie diety pudełkowej nasz organizm dostaje to, co najlepsze.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://masterdieta.pl/