Skip to content Skip to footer

Na czym polega stomatologia i ortodoncja kosmetyczna?

Ortodonci i stomatolodzy pomagają pacjentom polepszyć zdrowie jamy ustnej i stan uzębienia, jednak czynią to na różne sposoby. Stomatologia jest szeroką specjalizacją medyczną, która zajmuje się zębami, dziąsłami, nerwami oraz szczęką. Ortodoncja jest natomiast specjalnością w stomatologii, która koncentruje się na korygowaniu wad zgryzu.

Stomatolog i ortodonta

Głównym podobieństwem stomatologa i ortodonta jest to, że skupiają się one na zdrowiu jamy ustnej. Odpowiednie kompetencje i kwalifikacje w tej dziedzinie posiada każdy sprawdzony ortodonta z Katowic. Ortodonta może pracować w gabinecie stomatologicznym i zapewnić taką samą opiekę jak dentysta. W związku z tym praktyki te są dość podobne. Jest jednak więcej różnic niż podobieństw. Zawód ortodonty wymaga dodatkowych szkoleń jako specjalności dentystycznej. Inną różnicą jest to, że ortodonci specjalizują się właściwie wyłącznie w pomaganiu pacjentom w wyrównywaniu zębów, poprawieniu wyglądu ich zgryzu lub dopasowywaniu ich do odpowiednich środków korygujących. W przypadku specjalizacji takiej jak ortodontacja Katowice mogą się pochwalić dostępnością wielu gabinetów. W dziedzinie takiej jak ortodontacja Chorzów również jest w stanie zaoferować pacjentom dostęp do profesjonalnych usług.

Ortodoncja kosmetyczna

Twarz jest najbardziej rozpoznawalną cechą osoby. Usta, wargi, szczęki, zęby i dziąsła, stanowią znaczną część twarzy. Stomatologia kosmetyczna (lub estetyczna) może oferować głębokie korzyści poprawy jakości życia osobom, które tego potrzebują. W dziedzinie takiej jak kosmetyczna ortodontacja Katowice słyną z wielu uznanych gabinetów. Stomatologia estetyczna – https://dental-team.pl/ortodoncja/ może być sklasyfikowana jako szkieletowa lub stomatologiczna. Zmiany szkieletowe można osiągnąć przez chirurgię jamy ustnej, która może zmienić położenie szczęk. Tego typu zabiegi wykonuje każdy dobry ortodonta z Katowic. Jednak w specjalizacji takiej jak ortodontacja Chorzów również jest w stanie zaoferować dostęp do wielu profesjonalnych gabinetów. Zmiany stomatologiczne można osiągnąć przez dodanie, usunięcie lub skorygowanie kształtu zębów. Najczęstszymi materiałami dodawanymi do zębów, aby zmienić ich wygląd, są tworzywa sztuczne, porcelana lub inny rodzaj ceramiki. Zdejmowanie struktury zębów odbywa się za pomocą wiertła. Jeśli usunięto tylko niewielką ilość zęba, zabieg ten nazywa się korektą lub zmianą kształtu i nie wpływa na położenie zęba. Jeśli natomiast zostanie usunięta większa część zęba, wypełnienie można dodać w zupełnie nowej pozycji.