Skip to content Skip to footer

Co powinna wziąć pod uwagę panna młoda o krągłych kształtach, kupując suknię ślubną?

Nawet panny młode o krągłych kształtach mają obecnie ogromny wybór sukien ślubnych. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie wymarzonej sukni. Sukienka powinna zapewnić dobre wsparcie i pozwalać na swobodne i bezpieczne poruszanie się. Co powinna wziąć pod uwagę panna młoda o krągłych kształtach, kupując suknię ślubną?

Rozmiary sukien ślubnych

W wielu sklepach odzieżowych rozmiarówka kończy się na rozmiarze 42 lub nawet 40. Przez długi czas podobnie było z modą ślubną, tzw. oversize’y były dostępne tylko w ograniczonym zakresie lub na zamówienie, nie mówiąc już o bezpośredniej przymiarce na miejscu. Nie ułatwiało to poszukiwania sukien ślubnych w dużych rozmiarach, wręcz przeciwnie.

Na szczęście obecnie sklepy z modą ślubną (duży wybór na stronie https://www.agnesfashiongroup.pl/) mają w swojej ofercie sukienki w różnych rozmiarach. Udowadniają, że ani fason, ani krój, ani materiał nie znają gotowego rozmiaru.

Sukienki o linii A i imperium są ulubionymi fasonami pań o krągłych kształtach, ale inne kroje też mogą wyglądać świetnie. Na sylwetkę można wpływać dekoltem, akcentami i dodatkami, dzięki czemu można bawić się poszczególnymi obszarami ciała i stawiać inne w centrum uwagi.

W sukni kupionej na stronie https://www.agnesfashiongroup.pl/ każda panna młoda będzie czuła się komfortowo.

Zwiewne suknie ślubne z koronką

Czy to z ozdobami, przezroczystymi wstawkami, czy dużymi powierzchniami – koronka to magiczne słowo modzie ślubnej.

W przypadku sukien ślubnych w dużych rozmiarach nie chodzi bynajmniej o zakrywanie rzekomych problematycznych miejsc. Nie, taliowane kroje i sprytnie zaprojektowane ślubne topy i koronkowe rękawy naprawdę podkreślają krągłości. Dekolt V i dekolt w kształcie serca nie tylko podkreślają górną część ciała, ale także optycznie ją wysmuklają. Linia A tworzy piękną sylwetkę.

Suknia na ramiączkach czy z rękawami?

Szczególnie przy większym rozmiarze biustu ważne jest, aby suknia ślubna była dobrze dopasowana i miała mocne ramiączka. Dla panny młodej o krągłych kształtach i szerokich ramionach idealna będzie suknia ślubna z rękawami. Luźne rękawy wykonane z delikatnej tkaniny lepiej sprawdzą się niż obcisłe, ponieważ te drugie dodają optycznie większej objętości.

Jeśli wymarzona suknia nie ma rękawów, ręce i ramiona można zakryć np. dłuższym welonem, szalikiem lub bolerkiem. Warianty te mają również tę zaletę, że można je zdjąć, jeśli później zrobi się za gorąco na parkiecie.