Skip to content Skip to footer

Co oferują wczasy z dietą dr Dąbrowskiej?

Coraz częściej w ofertach polskich kwater turystycznych pojawiają się oferty różnego rodzaju turnusów odchudzających. Spośród nich największą popularność zyskały wczasy z dietą dr Dąbrowskiej. A dlaczego powinieneś o nich pomyśleć? Do jakich usług zyskasz dostęp, jeżeli zdecydujesz się na nie wybrać?

Specjalistyczne wyżywienie

Turnus z dietą dr Dąbrowskiej zapewnia ci pełne specjalistyczne wyżywienie, oparte na podstawowych zasadach leczniczego jadłospisu. Będziesz więc jeść głównie owoce i warzywa oraz przygotowane na ich bazie potrawy. Wbrew pozorom można jednak szybko do tego przywyknąć.

Większość wczasów z dietą dr Dąbrowskiej zakłada spożywanie trzech posiłków w ciągu dnia. Codziennie będziesz mógł zatem zjeść wartościowe śniadanie, obiad i kolację.

Codzienna porcja ruchu

Sam pewnie jednak wiesz, że w odchudzaniu tak samo ważna jak dieta jest i aktywność fizyczna. Zorganizowane wczasy zapewnią ci codziennie solidną dawkę ruchu. Ćwiczenia będą oczywiście dostosowywane do twoich możliwości oraz aktualnego stanu zdrowia czy posiadanych chorób.

Okres wakacyjny kojarzy się ze spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej nie będą więc bazować wyłącznie na treningach przeprowadzanych w zamkniętych salach. Wiele razy zdołasz też poćwiczyć na świeżym powietrzu.

Opieka lekarska i dietetyczna

Aby odchudzanie przebiegło pomyślnie, powinno zostać przeprowadzone pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, znających się na żywieniu człowieka. Dieta dr Dąbrowskiej jest czymś wymagającym dla organizmu. To bardzo ważne, by przeprowadzać ją pod kontrolą lekarzy.

Zorganizowane wczasy zapewnią ci natomiast regularne konsultacje z lekarzami, dietetykami, a czasem nawet i psychodietetykami. Czasami zyskasz na nich dostęp do dodatkowej opieki pielęgniarskiej.

Ciekawe wykłady i dodatkowe zajęcia

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej nie będą jednak wcale nudnym turnusem odchudzającym. Wielu rzeczy się na nich nauczysz i będziesz czerpać wiedzę od prawdziwych ekspertów. Turnus minie ci bardzo szybko i w przyjemnej atmosferze.

A ta wiedza jest po prostu niezbędna, jeżeli chce się później kontynuować zdrowy tryb życia. Musisz dowiedzieć się, jak możesz robić to samodzielnie, już po powrocie do domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.