Skip to content Skip to footer

Choroba Alzheimera i jej leczenie

Choroba Alzheimera sieje spustoszenie w organizmie chorego i sprawia, że staje się on wręcz obcą osobą dla swoich najbliższych. Niestety nie można się przed nią uchronić, ponieważ nie jest ona zależna ani od koloru skóry, wykształcenia czy zajmowanego stanowiska. Ponadto nie jest ona również uwarunkowana genetycznie.

Najczęstsze objawy choroby Alzheimera

Choroba Alzheimera dotyka osoby starsze, jednak nie jest to regułą – zdarza się również, że atakuje ona również osoby znacznie młodsze. Zaczyna się bardzo niewinnie od trudności w formułowaniu myśli i sformułowań, które wszystkim mogą się zdarzyć, jednak przechodzi w kłopoty z pamięcią oraz rozpoznaniem najbliższych osób. Ponadto bardzo często osoby dotknięte chorobą tracą niektóre, wcześniej nabyte umiejętności, pogłębiają się natręctwa pewnych obsesji oraz zaburzenia snu. Nie należy czekać i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą w celu prawidłowego rozpoznania choroby i podjęcia leczenia, aby nieco opóźnić jej przebieg.

Leczenie Alzheimera Warszawa – pomocne domy opieki

Alzheimer nie jest chorobą uleczalną – można jedynie starać się opóźniać jej postęp. Najbliżsi bardzo często nie wiedzą jak mają postępować i jak pomóc chorym, jednak obecnie mogą liczyć na fachową pomoc w postaci wielu specjalistycznych placówek na terenie całego kraju. Dom opieki http://www.kasmin.pl/ w Warszawie zapewnia nie tylko doskonałe i bardzo komfortowe warunki, aby pacjenci mogli poczuć się bezpiecznie, ale również profesjonalną kadrę lekarską. Wynajem pokoju w takim obiekcie nie stanowi większego problemu, a jest czasami wybawieniem dla niektórych rodzin, które nie są w stanie zapewnić pełnej opieki choremu przez całą dobę. Domy opieki nie tylko zapewniają pełen pakiet badań lekarskich, ale również terapie – zarówno grupowe jak i indywidualne. Dodatkowo miła i przyjazna atmosfera nie tylko sprzyja całemu procesowi leczenia, ale również pozwala poczuć się wygodnie i tak, jak we własnym domu. W placówkach obecni są lekarze bardzo różnych specjalizacji począwszy od internistów, poprzez psychiatrów i neurologów, aż po rehabilitantów. Wszystko po to, aby zapewnić chorym jak najlepszą i najbardziej profesjonalną opiekę, dzięki której szybciej będą dochodzić do siebie.