Skip to content Skip to footer

Alkohit x100 – dokładny alkomat o szerokim zastosowaniu

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu można przeprowadzić w profesjonalny sposób również we własnym zakresie. Na rynku dostępne są alkomaty wysokiej jakości, które dają rzetelny wynik, identyczny, jaki wskazałby alkomat policyjny. Alkomaty osobiste znajdują coraz więcej nabywców, ponieważ pozwalają na kontrolę trzeźwości o każdej porze, a sam pomiar jest błyskawiczny. Po alkomaty sięgają osoby prywatne, firmy chcące kontrolować trzeźwość swoich pracowników czy służby zapewniające bezpieczeństwo miejsc, czy imprez, jak na przykład agencje ochroniarskie. Wiele z nich preferuje alkomat bezustnikowy, gdyż w krótkich odstępach czasu używa go wiele osób.

Jaki alkomat kupić?

Na rynku jest obecnie bardzo duży wybór alkomatów, od urządzeń bardzo prostych po w pełni profesjonalne alkomaty identyczne z tymi, jakich używają służby państwowe. Jednakże, aby uzyskać rzetelny wynik, identyczny z tym, jaki wskazałby na przykład alkomat policyjny, warto zainwestować w urządzenie wysokiej klasy. Dobry sprzęt, profesjonalny i z atestami oraz certyfikatami, nie musi jednak być bardzo drogi. Wśród urządzeń, które cieszą się renomą i popularnością, jest między innymi model alkohit x100 . Alkomat ten słusznie cieszy się uznaniem nabywców, ponieważ jest urządzeniem wysokiej klasy, a przy tym przystępnym cenowo.

Alkohit x100 – uniwersalny alkomat o dużej dokładności

Dla nabywców ważne jest, aby alkomat dawał dokładny wynik. Dokładność wyniku zależy w największej mierze od metody pomiaru. W alkomacie Alkohit x100 zastosowano elektrochemiczny sensor, który daje dokładny wynik, zgodny ze stanem faktycznym, niezależnie od stężenia alkoholu we krwi. Poza dokładnością, dobry alkomat powinien cechować się też długim czasem pracy na jednym naładowaniu. Dla posiadaczy alkomatów istotna jest też ich kalibracja. Profesjonalne alkomaty nie wymagają częstej kalibracji, a w przypadku alkomatu alkohit x100 kalibracja jest po zakupie wykonywana gratis przez wskazany przez dystrybutora okres czasu.

Alkohit x100 jako alkomat bezustnikowy

W sytuacjach, gdy pomiary wykonywane są często i u różnych osób, dla właściciela bardziej praktyczne jest posiadania alkomatu bezustnikowego, co wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji. Wśród innych zalet alkomatu alkohit x100 kalibracja darmowa też będzie na pewno atutem. Wyniki pomiarów można zgrać do komputera, a samo urządzenie jest sprzedawane z niezbędnym okablowaniem, oprogramowaniem oraz kompletem ustników oraz pokrowcem. Nie bez znaczenia jest też to, że alkomat ten jest niewielkich rozmiarów i jest bardzo poręczny, wręcz kieszonkowy.