Skip to content Skip to footer

Jak się przygotować do pobytu w domku nad samym morzem?

Pobyt w domku nad samym morzem wiąże się z różnorodnymi atrakcjami i czasem spędzanym na świeżym powietrzu. Zależnie jednak od pory roku trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Latem jest to oczywiste – stroje kąpielowe, piłki i produkty z filtrem UV są oczywistością. Co jednak zabrać ze sobą do domku nad samym morzem zimą?

Ciepłe ubrania

Zimy wprawdzie robią się coraz cieplejsze, to jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że nad morzem jest zimniej niż w mieście. Jeśli wybieramy Domki nad samym morzem jako miejsce wypoczynku, to wtedy będzie jeszcze zimniej – będziemy narażeni na wiatr od morza – zimny i porywisty. Oznacza to, że przygotowując się do wyjazdu należy wziąć ze sobą ciepłe ubrania – wełniane swetry, puchowe kurtki.

Wybierając ciepłe ubrania warto zwrócić uwagę także na ich nieprzemakalność – deszcze czy mżawki zdarzają się niezależnie od pory roku, nietrudno też zamoczyć się spacerując brzegiem morza.

Wygodne buty

Latem na plaży jest wiele zajęć, która zimą nie do końca się sprawdzają – trzeba być odważnym, by zdecydować się na morską kąpiel, gra w siatkę plażową też nie należy do przyjemności. W okresie zimowym, kiedy planujemy wynająć domki nad samym morzem, królują za to spacery i warto się na nie przygotować, przede wszystkim wybierając wygodne buty, ponieważ nic nie psuje spaceru tak, jak obtarcia.

Wygoda to jednak nie wszystko. Buty zimowe muszą być ciepłe, zwłaszcza gdyby miał spaść śnieg. Ważna jest także ich nieprzemakalność, bo pogoda i morskie fale ułatwiają zamoczenie nóg.

Gry i książki

Jeśli zimą wynajmuje się domek nad samym morzem, to warto się zastanowić nad tym, co będzie się tam robić. Zmrok nadchodzi szybko, jest zimno, więc nie da się całego dni spędzić na dworze. Rozwiązania są tradycyjne – gry planszowe i książki, które tym przyjemniejszą zapewniają rozrywkę, im więcej czasu się wcześniej spędzi na dworze.

Miejscowości nadmorskie mają jednak także swoje rozrywki zimą, choć jest ich mniej niż latem. Warto poczytać wcześniej co można robić w okolicy.