Skip to content Skip to footer

Zawiesia łańcuchowe: Klucz do efektywnej pracy w trudnych warunkach

Zawiesia łańcuchowe to niezastąpione narzędzie w każdym miejscu, gdzie konieczne jest przenoszenie ciężkich ładunków. Dzięki swojej wytrzymałości i uniwersalności, są one idealnym rozwiązaniem dla pracy w najtrudniejszych warunkach, zgodnie z europejskimi standardami bezpieczeństwa.

Wybór zawiesi: Ilość cięgien i pętli

Zawiesia łańcuchowe, niezależnie od tego, czy są wykonane ze stali węglowej, czy z włókien sztucznych, są nieodłącznym elementem wyposażenia urządzeń dźwignicowych. Są one niezbędne tam, gdzie konieczne jest przenoszenie, przemieszczanie lub podnoszenie ciężkich elementów o różnych kształtach i rozmiarach. Liczba cięgien i pętli w zawiesiach jest zależna od ilości punktów zaczepienia potrzebnych do podwieszenia ładunku.

Zastosowanie haków skracających

Jednym z atutów zawiesi łańcuchowych jest możliwość zastosowania haków skracających. Dzięki nim, można bezpiecznie zmniejszyć długość łańcucha, bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń. To praktyczne rozwiązanie zwiększa efektywność pracy.

Normy europejskie dla komponentów zawiesi

Wszystkie elementy zawiesi łańcuchowych, takie jak haki czy złączki, muszą spełniać normy europejskie. Każdy wysokiej jakości element jest określony specjalną normą, a dla łańcuchów, haków, ogniw i złączek są one różne. Wszystkie charakteryzują się wysokimi wartościami dopuszczalnego obciążenia roboczego, które dla zawiesi łańcuchowych może wynosić nawet do 31.5 tony.

Porady praktyczne

Na końcu cięgna zawiesi łańcuchowych można zamontować różne końcówki, takie jak haki, szekle, magnesy, krętliki, ogniwa czy specjalistyczne zaciski. Dopuszczalne obciążenie, które jest zawsze zaznaczone na specjalnej blaszce dołączonej do sprzętu, jest dobierane tak, aby sprzęt nie był narażony na uszkodzenia mechaniczne, nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki temu, zawiesia łańcuchowe mogą służyć długo i efektywnie, a ewentualnie uszkodzone elementy można łatwo wymienić na nowe.