Skip to content Skip to footer

Łzy – pełna dyskografia zespołu

Łzy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup muzycznych, która zdobyła serca słuchaczy swoją unikalną muzyką i niepowtarzalnym stylem. W tym artykule zapraszamy Cię do przeglądu pełnej dyskografii zespołu, od ich debiutanckiego albumu aż po najnowsze wydawnictwa.

Początki zespołu i pierwszy album

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w Pszowie. Grupę założyli Adam Konkol, Rafał Wójcicki, Paweł Klimczak i Piotr Wysocki. Ich debiutancki album, „W związku z tobą”, ukazał się w 1999 roku i od razu zdobył dużą popularność. Album zawierał takie hity jak „Oczy szeroko zamknięte”, „Narcyz się nazywam” czy „Agnieszka już dawno…”.

Wzloty i kolejne albumy

Po sukcesie debiutanckiego albumu, zespół nie zwalniał tempa. Kolejne lata przyniosły nowe wydawnictwa – „Jestem jaki jestem” (2001), „Nie czekaj na jutro” (2003), „Zbieg okoliczności” (2004) i „Przebudzenie” (2005). Każdy z tych albumów przyniósł nowe, przebojowe utwory, które utwierdziły pozycję zespołu na polskiej scenie muzycznej.

Zmiany w składzie i nowy kierunek

W 2006 roku doszło do zmian w składzie zespołu – dołączyła do nich wokalistka Anna Wyszkoni, która zastąpiła dotychczasowego wokalistę Adama Konkola. Zmiana ta nie wpłynęła negatywnie na działalność grupy, wręcz przeciwnie – zespół zyskał nową energię i świeżość. W tym samym roku ukazał się album „The Best of Łzy”, zawierający największe hity zespołu.

Obecne czasy i najnowsze wydawnictwa

W ostatnich latach zespół Łzy kontynuował swoją działalność muzyczną, wydając kolejne albumy, takie jak „Miłość mi wszystko wybaczy” (2010), „Ananke” (2012), „Łzy w deszczu” (2015) czy „Tylko słowa” (2019). Każde z tych wydawnictw potwierdzało, że zespół nie stracił swojego charakterystycznego stylu i nadal potrafi tworzyć przebojowe utwory.

Podsumowanie

Dyskografia zespołu Łzy to imponujący zbiór albumów, które przez lata zdobywały serca słuchaczy. Od debiutanckiego „W związku z tobą” po najnowszy „Tylko słowa”, zespół nieustannie dostarczał swoim fanom muzyki pełnej emocji i przekazu. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wydawnictwa tej niepowtarzalnej grupy.

Poczytaj również o dyskografia zespołu ŁZY właśnie tutaj.