Oprócz towaru takiego jak odzież używana w second-handach bardzo często można kupić też używane dodatki i akcesoria. Jest to na przykład biżuteria, torebki i buty. Jest to znakomity sposób, aby zaopatrzyć się w potrzebne artykuły odzieżowe, a przy tym nie wydać dużej ilości pieniędzy.
Znane marki
Wydaje się, że sklepy z używaną odzieżą to propozycja szczególnie dla osób, które lubią mieć dużo ubrań a chcą kupić je taniej niż w sklepach sieciowych czy innych oferujących zupełnie nowe ubrania. Prawdą jest też jednak, że w sklepach z używaną odzieżą ubrania są świetnej jakości. Zwykle przetrwały już niejednego właściciela. Dlatego też tego rodzaju miejsca przyciągają osoby spragnione zakupów ubrań wysokiej jakości. To samo można powiedzieć o akcesoriach takich jak buty czy torebki.
Bardzo często w second-handach można spotkać torebki i buty znakomitych marek, najlepszych projektantów. Są to bardzo często buty czy torebki skórzane, świetnie wykonane, znakomicie wykończone. Wiele osób chciałoby takie mieć. Nawet osoby ze świata mody i biznesu przyznają się do zakupów w second-handach. Nie traktuję tego jako wstydu, ale jako wyzwanie.
Kontrowersje w second-handach
O ile kupowanie używanej torebki czy też biżuterii raczej nie budzi większych kontrowersji, o tyle już kupowanie bielizny czy stroju kąpielowego w second-handzie może wydawać się nieco kontrowersyjne. Jest to jednak indywidualna sprawa każdej osoby. Eksperci wypowiadają się, że odpowiednie pranie czyszczenie i dezynfekcja pozwala na to, aby te ubrania były całkowicie bezpieczne i miały kontakt nawet z intymnymi strefami ciała.
Trzeba także zwrócić uwagę na to, że nawet nowa odzież kupowana w zwykłym sklepie jest wcześniej przez kogoś przymierzana. Nigdy nie wiadomo, czy taka osoba nie jest chora na jakąś zakaźną chorobę skóry. Wydaje się zatem, że zakupy w sklepie z używaną odzieżą są całkowicie bezpieczne i niczym nie różnią się od pozyskiwania nowych ubrań w zwykłych sklepach.
Nieuzasadnione obawy
Można jeszcze wysunąć argument, że odzież używana jest niewiadomego pochodzenia. Jeżeli ktoś oferuje nową odzież, to z reguły znany jest producent, a także podmiot odpowiedzialny za wyprodukowanie konkretnej partii. W przypadku odzieży używanej trudno pociągnąć kogoś do odpowiedzialności.
Nie wiadomo skąd te ubrania przyszły i kto je wyprodukował. Nawet jeżeli na ubraniu jest jeszcze metka wewnętrzna, to nigdy nie wiadomo czy jest prawdziwa. Trzeba jednak odrzucić bezpodstawne obawy. Warto cieszyć się tymi zakupami i robić je jak najczęściej.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.